Ağızörengüney   Ahmetler   Akbaş   Akçabey   Akçaşehir   Aktaş   Aktaşkurtlar   Aşağıörenbaşı   Aşağıovacık   Asmaca   Avşartarakçı   Aydınlar   Bahçedere   Balcılar   Beşkonak   Birinciafşar   Bünüş   Çağış   Çalaman   Çalışlar   Çayören   Çayörengüney   Çoğullu   Çukurca   Dağkara   Danışmentler   Davutbeyli   Demircisopran   Demirler   Dikmen   Dursunfakı   Elören   Enseliler   Ertuğral   Eymür   Geçitler   Göynükören   Güneydemirciler   Hacılar   Halaçlar   Hasanlar   Havullu   Ibrıcak   İkinciafşar   İmamlar   İnköy   Kalaç   Kapaklı   Karacadağ   Karacadağdemirciler   Karapazar   Kavacık   Kayıkiraz   Kayısopran   Kazanlar   Koçumlar   Kösreli   Külef   Kürkçüler   Macarlar   Mangallar   Mircekiraz   Mukamlar   Muratfakı   Mürdükler   Nuhören   Örencik   Ortaca   Salur   Samat   Sapanlıurgancılar   Sarıoğlu   Sipahiler   Sofular   Süllertoklar   Sungurlar   Tatlar   Ulaşlar   Ümitköy   Yağdaş   Yakaboy   Yakakaya   Yazıkara   Yazıköy    Yelkenler   Yenecik   Yeniyapar   Yeşilvadi   Yukarıörenbaşı   Yukarıovacık   Yunuslar   Zeyneller   

Köylerimizin Mahalleleri

Karacadağdemirciler Köyü


Karacadağdemirciler Köyü

Karacadağdemirciler, Bolu ilinin Gerede ilçesine bağlı bir köydür.

Bolu il merkezine 73, Gerede ilçe merkezine 22 km uzaklıktadır. Karacadağdemirciler köyü 7 mahalleden oluşmaktadır. Merkez mahallesi Demirciler mahallesidir. Diğer mahalleri: Avlasızgil, İmamlar, Ağagil, Semerciler, Evsikler, Dere mahallesidir. Bölgede dere adında bir de köy vardır, Dere mahallesi Karacadağdemirciler köyüne bağlıdır. Köyün sınırları içinde Kurugöl ve keçi gölü adında ortalama 10.000m2 alana sahip iki göl mevcuttur. Coğrafya ve tabiat olarak çok güzel olan köy; İstanbul, Ankara, Karabük şehirarası -uluyol- yolunun yakınında bulunur, ulaşım sorunu yoktur.

Köyün iklimi, Türkiye’de Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Arıcılık da yapılmaktadır. Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.


📸: Bahri Keser….


Related Post

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*