Turnuvalarda 10.Gün Sonuçları ve Takım Fotoğrafları ( 15 Temmuz Özel )

Turnuvalarda 10.Gün (16.07.2019) Sonuçları ve Takım Fotoğrafları

Ankara’da yaşayan Geredeliler olarak 15 Temmuz’u unutmadık, Köyler arası dostluk ve kardeşlik turnuvasını 15 Temmuz anısına düzenledik. Geredeliler, o gece şehit olan ve Gaziler adına forma hediye programında bir araya geldi. Maç arasında salâ ve Kuran-ı Kerim ile başlayan program protokol selamlama, sonrasında Geredeli Şehit yakınları ve 24 Geredeli Gazi’ye verilen hediye forma takdimi ile devam etti. Programa Ak Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, MSB Eski Müsteşarı Ali FİDAN, Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrrahman Karabudak, Ak Parti İl Sosyal politikalar Başkanı Ahmet Özbek, İç Anadolu Federasyonu Başkanı İsmet Taş, Muhtarlar, Stk başkanları ve maçlara ilgi gösteren 2000 den fazla Geredeli katıldı.


     Açılış konuşmasında Geredeliler Derneği Başkanı Cafer Alagöz, 40 köy ve 720 oyuncu ile başladıkları toplamda 196 maçın yapılacağı turnuvayı başlatmanın heyecanı içinde olduğunu, bunu 15 Temmuz gününe ithafen yapmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi. Hain darbe girişiminde o gece Geredeliler Derneği olarak Cumhurbaşkanımız ekrana çıkmadan mesaj sistemi ile organize olarak toplu halde Genel Kurmaya hareket ettiklerini hemşerilerimizin bu bölgede şehit ve Gazi olduklarını belirtti.
Geredeli Terör şehidi ve diğer Gazilerimizi tespit edip Final maçında onlarıda unutmadığımızı göstermek istiyoruz. Elimizde net bilgi olmamasından bugün onları davet edemedik özür dileriz. Allah böylesine durumları yaşatmasın, şu bilinmelidir ki “bu millet, bu devleti yaşatmak için başını ve canını vermek için doğmuştur” diyerek bu Turnuvayı yapmamızda ev sahipliği yapan destek veren Altındağ Belediye Başkanı Sayın Doç. Dr. Asım Balcı Balcı’ya teşekkür ederek programa katılanları selamladı. 

    Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Ankara’da Bir STK kuruluşu olarak Geredeliler Derneğinin böylesine anlamlı bir program yapmasından mutluluk duydum. Yaşanmaması gereken o gece de Geredeli ve Ankara’da yaşayanlar haklı olan tepkilerini meydanlara inerek hain darbe girişiminde bulunanlara hereken cevabı vermişlerdir. Allah hepsinden razı olsun. Burada yapılan böylesine coşkulunu heyecanlı futbol organizasyonuna bu denli katılımın olması gerçekten çok güzel. Dostluk ve kardeşlik adına örnek bir organizasyona imza attığı için Geredeliler tebrik ediyorum. Gençlerimize ve takımlara başarılar dikiyorum. Şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, Gazilerimize sağlıklı uzun ömürler dilerim diyerek selamladı.


   MSB eski Müsteşarı Ali Fidan Başta bu vatan için canını veren şehitlerimizi rahmetle anıyor, mücadelede bulunan Gazilerimizden de Allah razı olsun. Bu millet tarih boyunca destan yazmıştır. En son destanı 15 Temmuz gecesi yaptığı mücadele ile tarih sayfalarına yazdırmıştır. Halkın gücünden daha büyük bir gücün olmadığını bir kez daha göstermiştir. Geredeli hemşerileriminde o gece bu hassasiyetle meydanlarda olması bizleri gururlandırmıştır. Böylesine anlamlı gece adına yapılan futbol turnuvasını da ayrıca tebrik ediyorum. Burada bir çok hemşerimi görmekten be gençlerimizi tanımaktan mutluluk duydum. Bu tür organizasyonlara daima destek vermeye gayret edeceğiz sağolun varolun. Diyerek selamladı. 


    Altındağ Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdurrahman Karabudak, Şehitlerimizi rahmetle anıyor Gazilerimizi saygıyla selamlıyorum. Geredeli hemşerilerimize hayırlı akşamlar diliyorum. Altındağ Belediye Başkanı Sayın Asım Balcının sizlere selamlarını ileterek sözlerime başlarken Altındağ’da Geredeli kardeşlerimizin milliyetçi ve muhafazakar yapılarının olması ve her daim bizlere destek vermektedirler. 15 Temmuz akşamında bizlerle bir olarak mücadele etmelerine şahit olduk. Allah o gece dışarı çıkan herkesten razı olsun. Burada düzenlenen beklenenden daha büyük olan bir organizasyona Altındağ Belediyesi olarak ev sahipliği yapmaktan mutluluk duymaktayız. Tüm takımlara be oyuncularımıza centilmence kardeşçe bir turnuva yapmaları temennimizdir. Hepinizi saygıyla selamlarım. 


     Ak Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Sosyal Politikalar Başkanı Ahmet Özbek, 15 Temmuz’u unutturmamak adına yapılan Turnuvadaki takımlara ve oyuncularımıza başarılar dilerim. 15 Temmuz’da mücadelede ön saflarda bulunan Geredeli hemşerilerimizi tebrik ederim. Kendisi de O gece Gazi olan Geredeliler Dernek Başkanı aynı zamandan yönetim kurulu üyemiz olan Cafer Alagöz kardeşimi Şehitlere ve Gazileri unutmaması, sahip çıkması takdire şayandır. Burada binlerce kişiyi bir araya getirmesi, gençleri sosyal aktiviteye yönlendirme gayretlerinden dolayı tebrik eder tüm misafirleri saygı ile selamlarım.
İç Anadolu Federasyonu Başkanı İsmet Taş; 
Öncelikle Şehit yakınlarımızı ve Gazilerimizi selamlarım. Ankara’da hatta Türkiye’de Hemşeri dernekleri içinde böylesine anlamlı büyük bir programın yapıldığına şahit olmadım. Bundan dolayı Geredeliler Derneğini, Başkanı Cafer Alagöz kardeşimi ne kadar tebrik etsem azdır. 15 Temmuz Hain darbe girişimini unutmamak ve unutturmamak biz STK ların görevi olmalıdır. Bildiğim kadarıyla bayrama kadar sürecek futbol turnuvasında her akşam binlerce kişinin burada olması hemşeri birlikteliğine örnek teşkil etmektedir. Allah yâr ve yardımcınız olsun.

Sonrasında Şehit ailelerine ve Gazilerimize günün anlamına hatıra olarak Geredeliler Derneği formaları hediye edilere maçlara kaldıkları yerden devam edildi.

Gerede Köyler arası dostluk ve kardeşlik Futbol Turnuvası 10.Gün (16.07.2019) 3-4.Grup 5.Maçları


10.Gün ( 16.07.2019 )

3.GRUP SONUÇLARI

4.GRUP SONUÇLARI


Oynanan Maçlardan Kareler;

ÖNEMLİ NOT: Tüm Görseller Tarafımıza AİTTİR. Dernek ve Resmi Köy Sayfaları Dışında Haber ve Paylaşım Platformlarının Kullanması Kesinlikle Yasaktır.


Author: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir