Geredeliler Futbol Turnuvası 2019 Protokolü ve Katılım Şartları


GEREDELİLER FUTBOL TURNUVASI 2019 PROTOKOLÜ ve KATILIM ŞARTLARI

1- “Geredeliler Futbol Turnuvası” adı altında yapılan bu etkinlik Gerede Kültür Sosyal ve Yardımlaşma Derneği  (Gerdeliler Derneği) organizasyonu olup, Gerede Kültür Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulunca belirlenen organizasyon komisyonu ve tertip komitesince yürütülecektir.
2- Tertip Komitesi, Geredeliler Derneği Yönetiminin belirlediği  11 kişiden oluşur.
3- Turnuva komisyonu, turnuvaya katılan takım temsilcileri ve Geredeliler Derneği tarafından belirlenen tertip  komitesinden seçilen 3 kişiden oluşur.
4- Turnuva komisyonu ve Turnuva tertip komitesinin başkanlığını Geredeliler Derneği Başkanı yapacaktır. Başkana vekalet edecek kişi ya da kişiler Turnuva Komisyonu için Tertip komitesinden belirlenen kişiler arasından seçilecektir.
5- Turnuva maçları sırasında çözümlenemeyen konular Turnuva komisyonu tarafından değerlendirilip karara bağlanacaktır. Karar, toplantıya katılan komisyonun gizli yapılacak oy çokluğu ile alınacaktır. Komisyonda alınamayan kararlar tertip komitesi tarafından gizli yapılacak oy çokluğu ile karara bağlanır. Alınan kararlar değiştirilemez.
6- Müsabakalar fikstür çekimi sonucuna göre belirlenen gün ve saatlerde yapılacaktır.
7- Olumsuz hava koşulları ya da başka herhangi nedenlerle ertelenecek maçların oynanma tarihi “hiçbir takıma sorulmaksızın” tertip komitesi tarafından belirlenecektir.
8- Turnuvaya yalnızca Gerede İlçesine bağlı merkez/ köy/mahalle takımları katılacaktır. Her köy/mahalle takımı tek takımla temsil edilecektir.
9- Maçlar 7 kişi ile oynanır. Her takımın bir maçta 3 oyuncu değiştirme hakkı vardır. Takım kadrosu en az 10 en fazla 16 kişiden oluşmak zorundadır. Takımlar, kadrosunu turnuva başlamadan evvel turnuva komisyonu/komitesi tarafından belirlenen tarihlerde bildirmek zorundadır. Kadro bildirmeyen takımlar turnuvaya katılım sağlayamacaktır. Takımlar kadrosunda bulunan 16 kişiden herhangi 7 kişi ile mücadele edebilirler.
10- Turnuvanın bitimine kadar kadroda bulunan 16 kişi haricinde kadroya oyuncu alınmayacaktır yada oyuncu değişimi yapılmayacaktır.
11- Maça çıkacak takım kadrosu en az 10 kişi olmak zorundadır. Maça çıkacak kadro listesinde 10 kişinin altında oyuncu kabul edilmeyecektir.
12- Kaleci olarak maça çıkan oyuncu maç sonuna kadar kaleci olarak oynayacak veya yedek oyunculardan birisi ile değişebilecektir. İlk 7 de sahaya çıkan kaleci haricindeki oyuncular hiçbir şekilde kaleye geçemeyeceklerdir(kırmızı kart hariç). Yedek oyuncu ile değiştirilen futbolcu tekrar maça giremeyecektir.
13- Kadrolarda yaş sınırı minimum 16 yaş (2003) ile başlar, 40 yaş üstü maksimum 4 oyuncu listede olabilir. Maç kadrosunda 40 yaş üstü maksimum  2  oyuncu olabilir.  16  ve 17 yaşında olan oyuncular veli izin belgesi ile turnuvaya katılmak zorundadır.
14- Oyuncu kadrosunda bulunduğu takımın köy/mahalle /ilçe merkezi kütüğüne kayıtlı olmak zorundadır köy/mahalle/ilçe merkezinden olduğu halde kütükte kayıtlı değilse nüfus cüzdanı, ehliyet ,pasaport veya vukuatlı nüfus kaydı örneği ile ispat etmek zorundadır. Aynı köylü olduğu halde zorunlu göç sebebiyle nüfusu farklı olan kişiler,  dede tarafından mevcut köyde mukim olduğuna dair muhtardan belge getirmek zorundadır. Bu durumda olan kişi ve kişiler ile ilgili itiraz, itilaf olması ve karara bağlanamaması durumunda o kişi turnuvaya katılamaz.
15- Her takım istediği renk ve formatta kendi formasını yaptırmak zorundadır. Maç yapacak takımların formaları aynı renkte olması halinde maç öncesi çekilecek kurayı kaybeden takım, organizasyon komitesince yaptırılacak yelekleri giymek zorundadır. Formalarda Türk Bayrağı logosu ve Geredeliler Derneği logosu olmak zorundadır.
16- Her futbolcu, halı saha ayakkabısı ve tozluk ile maça çıkmak zorundadır. Yasağa aykırı hareket ettiği tespit edilen futbolcular turnuva takım kadrosundan çıkarılacaktır. Takım kaptanları kaptanlık pazıdandı takmak zorundadır  ve dişli krampon (çivili veya plastik) kesinlikle yasaktır. Kaleciler kaleci eldiveni giymek zorundadır.
17- Maç sırasında vücutta herhangi bir aksesuar (kolye,künye,yüzük,saat,küpe,bileklik,sac teli vb.) bulunamaz. Maç esnasında kıyafet kuralına uymayan takım hükmen mağlup sayılır. Sahaya çanta veya başka malzeme sokulmayacaktır.
18- Her takım bir temsilci ve takım antrenörü belirlemek, turnuva öncesi organizasyon komitesine bildirmek zorundadır. Organizasyonda, takımların kendi  belirlediği temsilci muhatap kabul edilecektir. Temsilcinin, temsil etme durumunda Mücbir sebep var ise temsil yetkisi takım antrenöründe olacaktır.
19- Takım kaptanı, takım antrenörü  ve  takım temsilcisi farklı kişiler olmak zorundadır. Takım temsilcisi maç sırasında bulunmak zorundadır. Takım  temsilcisi ve Takım antrenörü  maçlarda yada kadroda görev alamaz.
20- Organizasyon komitesi  sertifikalı hakemleri belirler  ve hangi maçlarda görev yapacaklarına karar verir. Maçlarda hakem kararlarına Organizasyon komitesi, Dernek Yönetim kurulu, Dernek başkanı, maç gözetmeni ya da herhangi bir üçüncü kişi müdahale edemez. Maçta verilen karar asla değiştirilemez. Hakem Kararları kesindir.
21- Bir maçta 2 sarı kart gören oyuncu kırmızı kart ile cezalandırılır. İkinci sarı karttan kırmızı kart gören oyuncu 1 maç ceza alır. Direk kırmızı kart gören oyuncu 2 maç ceza ile cezalandırılır.
22- Küfürlü saldırı, hoşnutsuz hareket yada kavga sonucu kırmızı kart gören oyuncu hakem raporu ve organizasyon komitesinin kararı ile turnuvadan ihraç edilir. Maç sonrası yaşanan olaylara organizasyon komitesi değerlendirmesi yapılarak ceza verilir.
23- Küfür eden takımın taraftarına ve oyuncusuna Takım Temsilcisi müdahale edecektir. Bu konuda takım temsilcileri muhatap alınacaktır. Oyuncuya uyarılara rağmen Israrla küfüre devam etmesi durumunda organizasyon komitesi kararı ile oyuncu turnuvadan ihraç edilir. Taraftarın uyarılara rağmen ısrarla küfüre devam etmesi sonucunda takım turnuvadan ihraç edilir.
24- Maç sırasında Hakem, organizasyon komitesi yada maç gözetmeni tarafından verilen 3.uyarı sonrasında küfür yada hoşnutsuz hareketlerde  bulunan oyuncu, taraftar yada takım temsilcisi organizasyon komitesi kararı ile temsil ettiği takımın turnuvadan ihraç edilmesine kesinlikle sebep olur. Yani Takım kesinlikle ihraç edilir.
25- Maçlar 25 ‘er dakika 2 devre olmak üzere toplam 50 dakika oynanır.
26- …….. takımdan oluşan turnuva …….’ar Takımın  Bulunduğu …. Grup mücadelesi şeklinde gerçekleşecektir. Takımlar kendi grubunda bulunan …. takımla yaptığı maçta 3 puanlı sisteme göre ilk 4 ye girmek için mücadele edeceklerdir. Oynanacak maçlarda ilk 4 sıraya giren takımlar bir üst tura yükselecek, ilk 4 sıraya giremeyen takımlar turnuvadan eleneceklerdir.
27- Takımların puanlarının eşit olması haline önce genel averaja daha sonra gol averajına bakılacaktır. (Bkz.TFF kuralları)
28- Turnuva kuralarının çekildiği tarihte; bütün grup kuraları ve ilk tur eşleşme kuraları çekilecek ve finale kadar oynanacak maç eşleşmeleri belli olacaktır.
29- Grup mücadeleleri sonunda 1.olan takımlar başka grupların ikincileriyle eşleşeceklerdir. Her  maçta organizasyon komitesi tarafından belirlenen maç gözetmeni bulunacaktır.
30- Tek maçlı lig sistemine göre oynanacak maçlar sonunda galip gelen takımlar ilk 16 arasında kalarak çeyrek finale yükselmiş olacaklardır. Mağlup olan takımlar turnuvadan eleneceklerdir.
31- Çeyrek finalde tek maçlı eleme sistemi ile oynanan maçlarda galip gelen takımlar yarı finale yükseleceklerdir. Mağlup olan takımlar turnuvadan eleneceklerdir.
32- Yarı finale kalan takımlar arasında tek maçlı eleme  sistemine göre oynanacak maçları kazanan takımlar Final oynamaya hak kazanacaklardır.
33- Yarı finalde oynadığı maçı kaybeden 2 takım Üçüncülük ve dördüncülük  maçı oynayacaklardır. Kazanan takım turnuva üçüncüsü olacaktır. Finale kalan 2 takım arasında oynanacak, tek maçı kazanan takım turnuva şampiyonu olacaktır. Kaybeden takım turnuva ikincisi olacaktır.
34- Turnuvada ; Fair play ödül sistemi uygulanacaktır. Sistemde sarı kart, kırmızı kart ve temsilcilerin puanlamaları ile en fazla puanı  alan 3 takım Fair Play ödüllerini almaya hak kazanacaktır.
35- Turnuvanın en kıymetli Kupası Fair Play kupasıdır.

Fair Play ödülleri

• 1.olan takıma Kupa + Büyükbaş  + madalya
• 2. Olan takıma 2 adet Küçükbaş + madalya
• 3.olan takıma 1 Küçükbaş TL + madalya
      Turnuva Şampiyonası ödülleri

• Turnuvada 1. Olan takıma Şampiyonluk Kupası + Madalya
• Turnuvada 2. Olan takıma ikincilik Kupası + Madalya
• Turnuvada 3. Olan takıma üçüncülük Kupası + Madalya
• Turnuvada 4. Olan takıma Madalya

36- Birinci, İkinci ve üçüncü olan takımlar kupa ve madalya kazanacaklardır. Gol Kralı olan oyuncu gol krallığı ödülü almaya hak kazanacaktır. Altın eldiven ödülü turnuva maçları sonunda en az gol yiyen takımın kalecisine verilecektir.
37- Her maç öncesi kimlik kontrolü, nüfus cüzdanı aslı ile yapılacaktır. Oyuncular maçlar başlamadan önce kendilerine sunulan futbolcu taahhütnamesini imzalamak diğer evraklar ile birlikte teslim etmek zorundadır.
38- Takımlar turnuva boyunca bütün özel ihtiyaçlarını kendileri karşılayacaklardır. Maçlara ilişkin itirazlar takım temsilcisi tarafından organize komitesine yazılı olarak verilecektir.
39- Her takım maç saatinden yarım saat önce müsabaka alanında hazır bulunmak ve takım kadrolarını organizasyon komitesine teslim etmiş olmak zorundadır. Maç sonunda hakemin bitiş düdüğü ile saha boşaltılacaktır. Saha tamamen boşaltıldıktan sonra diğer takım kimlik, kıyafet kontrolü yapılarak tek tek sahaya alınacaklardır. Turnuvada yapılan iki maç arasındaki bekleme süresi en fazla 7 dakikadır.
40- Takımları ile fotoğraf çekimleri saha dışında kurulan fotoğraf standında yapılacaktır. Saha içerisine gözetmen, takım temsilcisi ve organizasyon komitesi görevlisi dışında kimse alınmayacaktır.
41- Centilmenlik dışı hareket eden takımlar organizasyon komisyonu kararı ile, Turnuva komisyonunda kararda eşitlik olması durumunda, turnuva tertip komitesi tarafından turnuvadan ihraç edileceklerdir.
42- Katılım ücreti 2500 TL (ikibinbeşyüzTürkLirası) dır.
43- 11 Haziran 2019 Salı gününe kadar her takım dosyası ile birlikte turnuva bedelinin yarısı 1250.TL yi (BinikiyüzelliTürklirası) teslim etmek zorundadır. 21 Haziran 2019 Cuma gününe kadar geri kalan kısmı 1250.TL (BinikiyüzelliTürklirası)’yi ödemek zorundadır. Aksi durumda turnuvaya katılamayacaktır. Para iadesi yapılmaz.
44- Geçmiş yıllarda turnuvadan ihraç edilen oyuncular yada takımlar turnuvada oynayamazlar. Turnuvaya katılmak için başvuran takımların evrakları ve oyuncuları incelendikten sonra başvurusu resmi olarak kabul edilir. Turnuvada oynaması sakıncalı olan futbolcu takım kadrosundan,  yerine yeni oyuncu bildirilmesi üzerine çıkarılır.
45- Turnuva bitiminde düzenleyeceğimiz ödül gecesine turnuvaya katılan tüm takımlar temsilci, teknik heyet ve oyuncuları katılmak durumundadır. Ödül gecesine katılmayan köy bir sonraki turnuvaya katılamayacaktır.
46- Gerekli belgeler;
a) Nüfus Cüzdanı, Ehliyet veya kamu tarafından kabul görmüş kimlik Fotokopisi
b) Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
c) 2 adet fotoğraf
d) Yerleşim yeri belgesi, Sağlık raporu (Özel yada Devlet hastanelerinden, aile hekimliklerinden futbol oynamasında engel bir sağlık problemi  olmadığını yazılı beyan etmelidir)
e) Temsilci, Antrenör ve futbolcu taahhütnamesi
47- Turnuvada oyun sırasında itilaflı olabilecek durumlarda Bkz. TFF kuralları geçerlidir.
48- Turnuvaya katılacak takımlar,  temsilciler, teknik heyet ve oyuncular yukarıda belirtilen tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.
Takım Temsilcisi     ………………………………………………………………………………………………………………………

Takım Antrenörü  ……………………………………………………………………………………………………………………….

Futbolcu İmzaları

Author: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir